Atrakcje okolicy

WIEŻA SKYWALK - 70 m

Spacer w chmurach

SPACER BLISKO NATURY
Długo wyczekiwana inwestycja w Świeradowie-Zdroju. Na zboczu Świeradowca, tuż nad miastem powstała licząca 70 metrów wysokości wieża widokowa, połączona z trzema kilometrami ścieżek w koronach drzew.

Zobacz więcej

KOLEJ GONDOLOWA SKI&SUN

Około 2200 m oświetlonej trasy zjazdowej

Super nowoczesna kolej gondolowa o długości 2172 metrów, w 8-osobowych gondolkach, jest w stanie wywieźć 2400 osób w ciągu godziny. Oświetlona trasa o niezwykle zróżnicowanym nachyleniu jest na bieżąco dośnieżana i przygotowywana tak, aby zadowolić najbardziej wybrednych miłośników białego szaleństwa.

Zobacz więcej

DOM ZDROJOWY

Rok budowy - 1899

Wybudowany według projektu znanego architeka o nazwisku Grosser.Dom Zdrojowy powstał na fundamentach Domu Źródlanego, wybudowanego w 1781r., który uległ zniszczeniu podczas pożaru 1895 r.
Obiekt podzielony jest na dwa budynki, które łączy najdłuższa na Dolnym Śląsku Hala Spacerowa (80 metrów). Obok na trasach (160 metrów) znajduje się tzw. „Sztuczna Grota”, gdzie niegdyś była pijalnia wód mineralnych. Również w tym miejscu zaczyna się Główny Szlak.

Zobacz więcej

DEPTAK W CENTRUM ŚWIERADOWA-ZDROJU

Ulica zdrojowa

Deptak powstał w wyniku modernizacji ulicy Zdrojowej, aby podnieść jego atrakcyjność, w chodnikach przy skrzyżowaniu z ulicą Sienkiewicza umieszczono płaskorzeźby z wizerunkiem żaby – symbolu miasta. Z żabą związana jest legenda o odkryciu zdrowotnych właściwości tutejszych wód. Ozdobą deptaka jest fontanna oraz efektowne oświetlenie, które pięknie prezentuje się wieczorami.

Zobacz więcej

KOMPLEKS NARCIARSKI

Istniejący i planowany KOMPLEKS NARCIARSKI

Zobacz więcej

TRASY ROWEROWE SINGLE TRACK

Ponad 80km urozmaiconych tras rowerowych

Single Track oferuje 14 tras o łącznej długości 80 km w czterech stopniach trudności: bardzo łatwy, łatwy, średnio-trudny, trudny. Do tras można dostać się z trzech miejsc startowych. Bez względu na to, które wybierzesz, nie zabłądzisz. Wszędzie panuje przyjazna atmosfera rowerowa, każdy może się dobrze bawić, od rodzin z dziećmi po zaawanswanych techniczne rowerzystów.

Zobacz więcej
Przeczytaj o okolicy